Marbæk Sejl- og Motorbådsklubs bestyrelse mødes 6 - 8 gange om året i klubhuset, hvor den faste dagsorden gennemgåes.

  • Godkendelse af/opfølgning på referat fra sidste møde

  • Meddelelser – Nyt fra formanden, Havnen, DS og lign

  • Meddelelser / Status fra udvalg (Sejlerskole, Aktivitetsudvalg, Pigesejlerne)

  • Eventuelt

  • Evaluering, kan det gøres anderledes

  • Næste møde og punkter hertil

 

Referater lægges på hjemmesiden efter godkendelsen i bestyrelsen.

              

Formand

Kasserer

Bestyrelsesmedlem

Bestyrelsesmedlem

Bestyrelsesmedlem

Mette Jaconelli 
 

Ulrika Rückert Karlsson 
 

Lau Christoffersen 
 

Ole Tvede Larsen 
 

Tine Skriver 
 

4300 Holbæk 

3400 Hillerød 

3600 Frederikssund 

3600 Frederikssund 

3600 Frederikssund 

Tlf. 26 29 42 09 

Tlf. 26 81 13 75  

Tlf. 22 27 16 14 

Tlf. 31 79 28 01 

Tlf. 61 10 96 88 

mette.jaconelli@gmail.com 

MSMklub.kasserer@gmail.com

lauc@outlook.com 

k12o@outlook.dk 

tine@netskriver.dk 

 

 

 

 

 


Bestyrelsesmedlem

Bestyrelsesmedlem

Bestyrelsesmedlem

Suppleant

 

 

Charlotte K. Clausen 

Katja Aabling 

Jens Jensen

Flemming Steenvinkel

 

 

 

 

3550 Slangerup 

3540 Lynge 

 

 2820 Gentofte

Manderupgaard@gmail.com 

Katjahey@yahoo.com

 jens@schmeltz.net

 flemming@steenvinkel.info

 

 

 

 



Revisorer

 

Peter Drost og Rene Hansen  
Suppleant: Mette 

 Revisorer

MSM Årshjul 2024



























































































































































































































































































































































































Hold i dag

Følg med

Nyheder - Vis alle

Events - Vis alle

Instagram